Антикорупційна школа студента

Вересень 2015 року - лютий 2016 року

Про проект

Громадська організація «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» розпочала реалізацію 5-ти місячного проекту, спрямованого на виховання у студентства несприйняття хабарництва та корупції як негативного соціального явища та набуття компетенцій власного правового захисту та протидії хабарництву.

Доводити масштабність проблеми хабарництва в університетах, майбуть, нікому не потрібно. Про це соціально неприйнятне явище, яке «роз’їдає» наше суспільство зсередини, вже написано і сказано достатньо багато. Найгіршим є те, що в Україні учасниками корупційних дій стає молодь, яка, як виявляється, досить толерантно ставиться до цього явища.

За дослідженням фонду "Демократичні ініціативи"  21 % студентів вважає, що корупція – це норма сучасного життя, а в 35 % студентів переважає точка зору, що це – «один із можливих способів вирішення існуючих проблем».  Характерно, що студенти в цілому досить терпимо ставляться до корупції і лише 44% вважають, що цьому слід протидіяти, причому готові це робити особисто лише 5 %.

Потім ці молоді люди, спробувавши «легкий хліб», потрапляючи у бізнес, на державну службу та в інші сфери діяльності також використовуватимуть корупційні методи вирішення різного роду проблем.

Директор ГО «РЦЄП», доктор наук, професор Леонід Кожушко вважає, що першочерговими і дієвими заходами подолання тотальної корупції в суспільстві є виховання у молоді відрази від такої діяльності та надання молодим людям інструментів самостійного правового захисту від проявів корупції.

У межах проекту буде проведено серію тематичних двогодинних тренінгів з першокурсниками університетів Рівненщини, які, як правило,  ще ніколи в житті не брали участі в корупційних діях, під час яких студентам буде роз’яснено соціальні і правові наслідки хабарництва, надано інструменти захисту від корупції та перелік організацій та установ, що захищають їх інтереси.

Реалізація цього проекту стала можливою у результаті перемоги у конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», що проводився у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Cоюзу та адмініструється РОГО «Комітет виборців України».

* Цей документ підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «РЦЄП» і за жодних обставин не може вважатися як таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

 

Прес-служба ГО «РЦЄП»

ПОДІЇ

20.02.2016

Вислови своє відношення до корупції в університеті! Зроби всій внесок у боротьбі з хабарництвом!

 

ГО "РЦЄП" у рамках проекту "Антикорупційна школа студента" проводить опитування студентів, що має на меті виявити рівень толерантності до корупції.

Просимо студентів дати відповіді на кілька запитань. Ваші відповіді дадуть нам змогу краще зрозуміти причини корупції в університетах та розробити дієві інструменти боротьби з нею.

Не будьте байдужими до свого майбутнього!

Це займе у Вас не більше 15 хв.

16.02.2016

Підведено підсумки антикорупційного моніторингу студентів. Інфографіка

02.02.2016

Сьогодні розпочато повторне анкетування студентів першого курсу (антикорупційний моніторинг за результатами складання першої сесії). Пройти анкетування можна тут.

09.12.2015

В Навчально-науковому інституті економіки і менеджменту НУВГП було проведено семінар присвячений Міжнародному дню боротьбі з корупцією, участь у якому взяли директор інституту А. Валюх та правозихсник та тренер "Антикорупційної школи студента" М. Цип'ящук.

07.12.2015 о 18:00

Зустріч менеджера проекту Руслана Костюкевича зі студентським активом НУВГП, під час якої було презентовано проекти "Антикорупційна школа студента" та "Антикорупційний кодекс викладача". Крім цього було анонсовано програму відзначення Міжнародного для боротьби з корупцією.

02.11.2015

Масштаб проблеми виявляється навіть гострішим, ніж очікували. Студенти-першокурсники вважають, що давати хабарі, це нормальне явище - за принципом "аби мені було добре". Аудіозапис програми "Правове поле" на "Радіокрай" (інтерв'ю дають Руслан Костюкевич, Марія Цип'ящук та студент першого курсу - прізвище просив не називати). 

20.10.2015

Розпочалися тренінги з першокурсниками НУВГП

Світлини з тренінгів

15.10.2015

Розроблено Антикорупційний кодекс студента

03.10.2015

Керівник проекту "Антикорупційна школа студента" Руслан Костюкевич взяв участь у програмі "Правове поле" на радіо "Край"

Аудіозапис трансляції 

25.09.2015

Розпочато соціологічне дослідження "Антикорупційний моніторинг вищої освіти"

Пройти анкетування

17.09.2015

 Оголошено конкурс на проведення тренінгів!  

Детальніше

15-16.09.2015

Менеджер проекту "Антикорупційна школа студента" Руслан Костюкевич пройшов підвищення кваліфікації з тематики антикорупційного комплаенс у рамках проекту USAID "Реализация неотложных реформ с целью улучшения бизнес-среды в Украине". (детальніше)

 

11-12.09.2015

Менеджмент проекту "Антикорупційна школа студента" (Руслан Костюкевич, Ольга Мандзюк) взяли участь в установчому тренінгу для переможців конкурсу «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні» (детальніше)

Контакт

ГО "Регіональний центр євроінтеграційних проектів"
Чорновола, 41а
Рівне
33028

(0362)633-569

© 2014 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode